Mūsu Zemnieki


borninlatvia - tā ir brīva lauksaimniecību un Latvijas mazo ražotāju, kas piedāvā plašu sertificētu ekoloģiski tīru un dabisku produktu sortimentu, apvienība.

 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Ieviņas, Mārsnēnu pag., Priekuļu nov.         borninlatvia eko sertifikats STC: Nr. 05-219-2006
piena produkti, gaļas izstrādājumi, dārzeņi, augļi, sīpolu marmelāde

Jeļena Juhno, bijusī rīdziniece, biologs pēc izglītības, deviņdesmitajos gados pārvācās dzīvot uz lauku vidi Vidzemē. “Mana ģimene vienmēr ir tiekusies uz veselīgu uzturu. Taču agrāk ekoprodukti nebija tik pieejami, tāpēc mēs nolēmām tos ražot paši”, - stāsta Jeļena. Saimniecības pamata sortimentā ir biezpiens un sviests, kā arī cieto un kausēto, sāļo un saldo sieru
daudzveidība: sākot no tradicionālajiem ar baziliku, ķiploku un timiānu, un beidzot ar maskarpone, mocarellu, brinzu un Indijas panīru. Vēl “Ieviņas” ražo kūpināto gaļu un desiņas, kā arī ekskluzīvo sīpolu marmelādi.

 


 

STC: Nr. 05-186-2011/P-01 borninlatvia eko sertifikats        SIA “EkoMako”, Amata
olu nūdeles
borninlatvia lauksaimnieki
Nūdeles tiek gatavotas pēc senas Lindas Sīlītes ģimenes receptes, kura, atbildot uz jautājumu, kā radusies “EkoMako” izveides ideja, smaidot, atbild: ”Mēs vienkārši gribējām ar savu kulināro bestselleru padalīties arī ar citiem”. Pašlaik sortimentā ir nūdeles no spināta,
bazilika un tomātiem, kā arī olu un pilngraudu ekonūdeles. Pēdējās ir radītas speciāli tiem, kuri izvēlas īpašu funkcionālu uzturu ar zemu kaloriju saturu.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Ozoliņi, Zaubes pag., Amatas nov.         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 04-23-08/14
tēja

Brigita Lūkina ar ekoloģiski tīru zāļu salikumu sastādīšanu nodarbojas kopš 1999.gada. Visi augi tiek audzēti un ievākti nomaļā vidienē, laukos un mežos, 100 km attālumā no Rīgas. Daudzveidīgais “Lauku tēja” sortiments - tas ir pašas Brigitas nenogurdinošo meklējumu, konsultāciju ar Latvijas farmaceitiem rezultāts, daļēji arī no vecmammas mantoto recepšu nopelns. Tā ir sanācis vienkopus savākt ne tikai gardas, bet arī veselīgas zāļu kombinācijas.

 


 

VK: Nr. 04-249/15 borninlatvia eko sertifikats        SIA “Sēļu zeme”, Staburaga pag., Jaunjelgavas nov.
maize
borninlatvia lauksaimnieki
Nelielā ceptuve strādā kopš 2014.gada, cepot maizi pēc senām latviešu receptēm. Maize tiek formēta un iejaukta ar rokām, bet pēc tam lielos klaipos tiek cepta akmens krāsnī, kuru silda “dzīva” malkas un kvēlojošo ogļu uguns. Sortimentā ir ekoloģiski tīra, sertificēta rudzu rupjā un saldskābmaize, kā arī baltmaize.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Ilze Bērtiņa, Grundzāles pag., Smiltenes nov.         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 01-3041/14
piena produkti, gaļas izstrādājumi, olas, dārzeņi

Ar piena produktu ražošanu Ilze sāka nodarboties tad, kad krasi nokritās piena iepirkuma cena, bet viņas saimniecībā tajā laikā atradās apmēram 50 slaucamās govis. Un nevīlās. Pašlaik sortimentā ir visdažādākie tradicionālie latvju sieri, biezpiens, kefīrs, jogurti, krējums un saldais krējums. Sezonāli tiek piedāvāti dažādi dārzeņi un zaļumi. Pircēji ir īpaši iecienījuši cūkgaļas cauraudzi un žāvēto gaļu, kā arī gardās lauku vistu olas.

 


 

VK: Nr. 04-41-09/14 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Meždruvas-1, Garkalnes pag., Garkalnes nov.
kazas piena produkti
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība eksistē jau vairāk kā 20 gadus, nodarbojoties ar ekoproduktu ražošanu no kazas piena. Kazas ganās svaigā gaisā, laukos, kurus ietver priežu mežs. Sortimentā: piens, kefīrs, biezpiens, dažādi sieri un jogurti, Kazas piena produkti neizraisa alerģiju, spēj labvēlīgi ietekmēt holesterīna līmeņa krišanos un stiprināt imunitāti.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Mazie Gavari, Preiļu raj., Preiļu pag.         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 01-21/14
dārzeņi, zaļumi

Saimniecība “Mazie Gavari” viena no pirmajām Latvijā 1992.gadā ir saņēmusi bioloģisko sertifikātu. “Manuprāt, bioloģiskā lauksaimniecība cilvēkam ir daudz vienkāršāka un saprotamāka, nekā konvencionālā ar ķīmijas izmantošanu. Turklāt, strādājot ar zemi ar dabiskām metodēm, nepiesārņojot to un neizspiežot no tās visas sulas, mēs varam ne tikai saņemt gardu produktu, bet arī pakāpeniski uzlabot augsnes stāvokli, padarot to bagātāku un auglīgāku”,- stāsta Jānis Gavars jaunākais, kurš kopā ar vecākiem turpina kopējo ģimenes lietu savu senču zemē.

 


 

VK: Nr. 04-19-12/14 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Birznieki, Vānes pag., Kandavas nov.
sieri no kazas piena
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība pastāv kopš 1992.gada. Bioloģiskais sertifāts ir saņemts vairāk kā desmit gadus atpakaļ. “Ragainais darbuzņēmums” sastāv no 130 slaucamkazām un 70 jaunām kaziņām. Dzīvnieki brīvi ganās tīrā laukā, ieskautā mežos. Var izvēlēties gan bioloģiski sertificētus sierus, gan tos, kas uz 97% sastāv no ekosastāvdaļām ar dažādām piedevām.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

P/S Lielkalni, Ungurpils, Alojas pag.         borninlatvia eko sertifikats STC: Nr. 05-194-2006
ogas, ievārījums, saldumi, tēja

Augļu dārzs tika izveidots 2006.gadā. Tad arī tika iesniegti dokumenti bioloģiskā sertifikāta saņemšanai. Saimniece Aija Paukšēna kopā ar savu ģimeni audzē dažādas ekoloģiski tīras ogas: smiltsērkšķis, plūškoks, irbenes, upenes, jāņogas un dzeltenās jāņogas, kazenes, aronija, avenes un daudz kas cits. “Lielkalni” piedāvā arī visdažādākos produktus, kas ražoti no ogām un augļiem, tādus kā: sīrupi, sulas, ievārījums, želeja, sukādes un marmelāde.

 


 

STC: Nr. 05-001-2008/P-07 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Indrāni, Skujenes pag., Amatas nov.
dārzeņu, augļu un ogu pārstrādes produkti, tēja, garšvielas
borninlatvia lauksaimnieki
Margeviču ģimenes senči Skujenē jau izsenis nodarbojās ar lauksaimniecību, nododot tradīcijas un zināšanas jaunajām paaudzēm. 2008.gadā saimniecība “Indrāni” saņēma bioloģisko sertifikātu, lai ražotu pārstrādes produktus no izaudzētajiem skaistajā Amatas novadā dārzeņiem, augļiem, ogām un zālēm, piedāvājot mājas dārzeņu sagataves, augļu-ogu ievārījumu, sulas un sīrupus, saldumus, kā arī zāļu tējas un aromātiskas garšvielas.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Kalna Smīdes-1, Drabešu pag., Amatas nov.         borninlatvia eko sertifikats STC: Nr. 05-009-2012/P-04
medus un medus produkti

“Kalna Smīdes-1” tika dibināta 1991.gadā. Vairāk kā 100 bitenieka Jāņa Sietiņsona stropi ražo medu, ievācot nektāru no “Gaujas nacionālā parka” kokiem, ziediem un krūmājiem un saimniecībā speciāli iestādītiem nektāru saturošiem augiem - griķiem, amoliņa un facēlijas. Unikālā ģeogrāfija rezervāta zonu tuvumā, Amatas upes krastā ļauj iegūt medu, kas ir “uzlādēts” ar neskartas dabas enerģiju un kuram ir unikālas garšas īpašības.

 


 

VK: Nr. 01-337/14 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Jaunspieķi, Cesvaines pag., Cesvaines nov.
medus
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība atrodas pašā Vidzemes sirdī, netālu no augstākā Latvijas kalna - Gaiziņkalna. Jāņa Puriņa ģimene jau vairāk kā desmit gadus nodarbojas ar sertificēta ekoloģiski tīra medus ražošanu, turpinot savu senču senās bitenieku tradīcijas. Izvēlei tiek piedāvāta liela garšu un konsistences dažādība: medus no pļavas, meža un pavasara ziediem, griķu un liepu medus, kā arī krēmveida, ciets un šķidrs medus.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Vecmuižnieki, Balgales pag., Talsu nov.         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr.01-88/14
medus, dārzeņi, augļi, ogas

Z/S Vecmuižnieki 1998.gadā dibināja biškopis Egons Upīties, Latvijas biškopju asociācijas biedrs. 2003.gadā saimniecības produkcijai tika izsniegts bioloģiskais sertifikāts, taču ekoprincipi šeit tika ievēroti jau no sākta gala, par prioritāti uzskatot saudzīgu izturēšanos pret zemi. Saimniecība “Vecmuižnieki” ir viena no lielākajām Latvijas medus ražošanas saimniecībām, kurā to ievāc bites no 300 stropiem. Sortimentā ir arī kartupeļi, burkāni, āboli, bumbieri un ogas.

 


 

VK: Nr. 01-1140/14 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Avotiņi, Nautrēnu pag., Rēzeknes nov.
putni, olas, dārzeņi, augļi, ogas
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība atrodas Rēzeknes novadā, kurš visā Latvijā ir slavens ar tīru avota ūdeni, senas vācu muižas vietā. Aija Belinska turpina sava tēva iesākto, kurš 1991.gadā dibināja “Avotiņi”. Bioloģiskais sertifikāts tika saņemts 2006.gadā. “Mēs sastāvam no tā, ko mēs ēdam un tā man ir svarīgākā motivācija par labu ekoloģiski tīriem produktiem, kuri nenodara kaitējumu cilvēka veselībai”, - atzīmē Aija. “Vēl saimniecības darba bioloģiskie principi audzina izturību, pacietību un saudzīgu izturēšanos pret dabu un dzīvniekiem, jo visi procesi notiek dabiski, nesteidzoties”.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Kronīši, Viļķenes pag., Limbažu nov.         borninlatvia eko sertifikats STC: Nr. 05-025-2006/P-01
konservi, kompoti, ievārījums, saldētas ogas

Saimniecība tika dibināta vairāk kā 20 gadus atpakaļ. “Kronīši” ir Antras Sirmās ģimenes sirdslieta, kuru aktīvi atbalsta un virza viens no tās “pārstāvjiem” - slavenais Latvijas pavārs un televīzijas vadītājs Mārtiņš Sirmais. Tieši pateicoties viņam, sākotnēji specializējoties labībā un sienā, kopš 2009.gada saimniecība sāka ražot visu iecienītos dārzeņu konservus, kā arī radīja savu bestselleri - dabīgu tomātu pastu, kas tiek gatavota pēc ekskluzīvās Mārtiņa receptes.

 


 

VK: Nr. 04-103-11/14 borninlatvia eko sertifikats        SIA "ĀMA", Cēsis
liellopu gaļa
borninlatvia lauksaimnieki
Gaļas pārstrādes cehs Cēsīs sāka darboties 2003.gadā. Bet 2014.gadā tika saņemts bioloģiskais sertifikāts atsevišķai ekoloģiski tīru liellopu gaļas produktu līnijai. SIA “ĀMA” produkcijai ir 100% latviska izcelsme, jo visa gaļa tiek rūpīgi izvēlēta un iepirkta tikai pie vietējiem lauksaimniekiem un uzņēmumiem. Sortimentā ir dažādas svaigas liellopu gaļas filejas, kā arī gulašs un maltā gaļa.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Lejnieki, Mālpils        borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 04-134-11/15
produkti no kazas piena

Saimniecība tika dibināta 1992.gadā Mālpils novadā, netālu no burvīgās Latvijas pilsētas Siguldas. 2006.gadā sākās pārejas process pie ražošanas bioloģiskajiem pamatiem. Šis lēmums daļēji tika pieņemts, jo ekoprodukti guva lielāku pieprasījumu un kļuva aktuālāki, daļēji personīgo motīvu dēļ, jo paši Z/S Lejnieki saimnieki vēlējās sevi un savu ģimeni nodrošināt ar ekoloģiski tīriem un alerģiju neizraisošiem pārtikas produktiem no kazas piena. “Lejnieki” ražo pienu, biezpienu, kefīru, jogurtus un dažādus sierus.

 


 

VK: Nr. 01-330/14; Nr. 04-46-09/14 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Purmalas, Galgauskas pag., Gulbenes nov.
piena produkti, dārzeņi un augļi, olas, maize un konditorejas izstrādājumi
borninlatvia lauksaimnieki
Visa Līksmas Markovas ģimene draudzīgi strādā savā zemē Gulbenes novadā, nodarbojoties ar ekoloģiski tīru produktu ražošanu. Saimniecībā, kā arī pienākas lauku idillē, ir savas govis, cūkas, kazas un mājputni. Z/S Purmalas ir slavena gan ar saviem piena produktiem, gan ar brīnumgardu maizi un konditorejas izstrādājumiem, kas tiek gatavoti pēc senām vecmammas receptēm un kuru obligāta sastāvdaļa ir mīlestība pret to, ko tu dari.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Bērzi, Vandzenes pag., Talsu nov.         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 01-1098/14
produkti no kazas piena

Saimniecība tika dibināta 1997.gadā vēsturiskā Talsu novada vietā. Blakus līdz 1957.gadam atradās dzelzceļa stacija “Krepliņi”, pie kuras Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis iestādīja trīs raženus ozolus kā dāvanu nākamajām paaudzēm. 2007.gadā Z/S Bērzi saņēma bioloģisko sertifikātu. Šeit cenšas darīt visu savādāk un vecās tradīcijas “mūsdienot” ar jaunām receptēm. Tā parādījās daudzējādā ziņā unikāls produkts - saldējums no kazas piena ar dažādām ogu garšām.

 


 

VK: Nr. 01-182/14 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Lazdukalns, Aronas pag., Madonas nov.
dārzeņi, ogas, medus
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība tika dibināta vairāk kā 20 gadus iepriekš brīnumskaistā Vidzemes augstienes vietā, Madonas novadā, kuru ietver meži un gleznaini pauguri. Z/S Lazdukalns ir Oskara un Baibas Saliņu ģimenes sirdslieta. Ģimenē ir trīs dēli, kuriem gādīgie mamma un tētis jau no bērnības vēlējās dāvāt tikai pašu labāko. Tāpēc vēlme pusdienu galdā redzēt ekoproduktus, kuri turklāt ir izaudzēti uz savas zemes, bija absolūti dabiska. Šeit ciena roku darbu un senas tradīcijas.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Siliņi, Lēdmanes pag., Lielvārdes nov.         borninlatvia eko sertifikats STC: Nr. 05-050-2011
medus

Ieva un Pēteris Langrāti, pilsētnieki, sirds dziļumos vēlējās atgriezties dzimtajās vietās, dibināt lauksaimniecību un dzīvot pie dabas krūts. Un šai vēlmei bija lemts piepildīties. Pašlaik viņu māja atrodas skaistajā Lielvārdes novadā, kur jau vairāku gadu garumā tiek ražots ekoloģiski tīrs medus un medus produkti. Papildus saimniecībā, kā tam arī jābūt, dzīvo jautrs mājdzīvnieku un putnu pulciņš. Ieva saka, ka eko stila dzīve viņu ģimenei tā ir absolūti dabiska lieta, kura līdz ar bērnu piedzimšanu ir pārtapusi nepieciešamībā nodrošināt savus radiniekus ar kvalitatīviem produktiem un apkārtējo pasauli padarīt tīrāku un skaistāku.

 


 

VK: Nr. 04-100-11/15 borninlatvia eko sertifikats        SIA “Svētes maize”, Svētes pag., Jelgavas nov.
maize un konditorejas izstrādājumi
borninlatvia lauksaimnieki
Ceptuve tika atvērta 2010.gadā. “Svētes maize” dibinātājs un galvenais cepējs ir Jānis Dāvids, kurš jau gandrīz divdesmit gadus nodarbojas ar maizes cepšanu, attīstot senās senču receptes, kā arī veidojot savas tradīcijas. Tā, piemēram, pilngraudu rudzu maizei tiek izmantoti īpaši malti milti, kurus var iegūt tikai ceptuves dzirnavās. Kā arī pienākās, maize šeit tiek raudzēta koka abrās, pēc tam cepta krāsnīs ar īstu malku. Jānim maize tā ir īpaša nemateriāla vērtība, darba, vēlmju un cerību rezultāts: “Paņem maizi rokās, pasmaržo, nogriez šķēli, pasmaržo vēlreiz, labs aromāts. Sajūti Savu maizi, domā par to, domā par to ko ēd!”

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/K Zaļais Grozs, Nītaures pag., Amatas nov.         borninlatvia eko sertifikats -
dārzeņi, augļi un no tiem ražotie produkti

Kooperatīvs “Zaļais grozs” apvieno apmēram 20 bioloģiskās saimniecības Nītaurē, Amatā, Skujienā, Līgatnē, Vecpiebalgā un Silguldā. Produkcija saņēma atbilstošu sertifikātu un tiesības izmantot bioloģiskās lauksaimniecības marķējumu. Sortimentā ir mainīgs sezonas dārzeņu un augļu piedāvājums, kā arī dažādas sagataves, konservi, ievārījums, tēja un dabiski ogu-augļu saldumi.

 


 

STC: Nr. 038-2004 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Arāji, Umurgas pag., Limbažu nov.
dārzeņi, olas
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība tika dibināta 1987.gadā Limbažu novadā. Kā arī daudzas lauksaimniecības, Z/S Arāji ir ģimenes lieta. Kad saimniecei Inārai Liepiņai piedzima mazbērni, gādīgā vecmamma steidzās viņus apgādāt ar dabīgiem produktiem. Bet 2004.gadā saņēma bioloģisko sertifikātu. Pēc pašas Ināras teiktā, viņas darbs ir tīra bauda un miers dabā burvīgu putnu dziesmu pavadībā. Sortimentā ir dažādi sezonas dārzeņi, kā arī vistu olas.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

SIA “Silantro”, Rīga         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 04-251-15
garšvielas

Kompāniju dibināja pārliecināti “zaļā” Sandras Valdmanes ģimene. Vedot dažādas specijas no visas pasaules, tajā skaitā no Latvijas saimniecībām, viņi nolēma atmaskot mītu par to, ka veselīga pārtika ir negaršīga. Smaržīgais un krāsainais sortiments satur garšvielas jebkuram gastronomiskam notikumam. Turklāt ievērojamai garšvielu daļai ir piešķirts bioloģiskais sertifikāts. Tas nozīmē, ka tagad var izbaudīt gardēža lomu bez sirdsapziņas pārmetumiem.

 


 

VK: Nr. 04-157-12/14-3 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Kaņepītes, Kocēnu pag., Kocēnu nov.
milti, putraimi
borninlatvia lauksaimnieki
Viss sākās ar parastu aizraušanos. Tagad Z/S Kaņepītes ir bioloģiska saimniecība, kas aktīvi attīstās, ražo miltus un graudzāles. Turklāt milti un graudi tiek malti retās 1905.gada dzirnavās, kas produktus ne tikai padara ekskluzīvus, bet arī piešķir tiem īpašas garšas īpašības, pateicoties seno tehnoloģiju saglabāšanai. Pastāvīgā sortimentā ir kvieši, mieži, auzas, griķi, zirņi un citi putraimi.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Kūdrāji, Aizputes pag., Aizputes nov.         borninlatvia eko sertifikats VK: 04-47-09/14
milti, putraimi

Saimniecību 1992.gadā dibināja Rūdolfs Jansons, un tā ir viena no pirmajām saimniecībām, kura bioloģisko sertifikātu saņēma 90-to gadu vidū. Pašlaik ģimenes lietu turpina dibinātāja dēls Māris Jansons kopā ar sievu Ināru Jansoni un viņu bērniem. Miltu un putraimu ražošana norisinās saskaņā ar dabiskajiem dabas ritmiem, bet graudaugu pārstrāde tiek realizēta austriešu dzirnavās, kur graudi tiek sasmalcināti starp dzirnakmeņiem.

 


 

VK: Nr. 01-2845/15 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Priežukalns, Mētrienas pag., Madonas nov.
medus un medus produkti
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība "Priežukalns" izveidota 2008. gadā, kad arī tika uzsākta bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācija. Saimniecība atrodas Madonas novada Mētrienas pagastā. Bites nektāru un putekšņus galvenokārt ievāc no blakus esošā Teiču dabas rezervāta. "Priežukalns", iespējams, ir vienīgā biškopības saimniecība Latvijā, kas ražošanas procesā izmanto tikai un vienīgi "zaļo" enerģiju - visa saimniecībā izmantotā elektroenerģija pavasarī, vasarā un rudenī tiek saražota izmantojot saules paneļus. Šodien saimniecībā ir vairāk nekā 70 bišu saimes. Šeit ražo dažādus biškopības produktus: medu, krēmveida medu, ziedputekšņus, ziedputekšņus medū un bišu maizi.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

IK Marītes 55, Praulienas pag., Madonas nov.         borninlatvia eko sertifikats VK: Nr. 01-3393/14, Nr. 04-228/14
augu tējas

“Marītes 55” ir Līgas Lieplapas ģimenes lieta. Līga un viņas vīrs ir apkārtējās vides eksperti un ar mīlestību rūpējas par savu zemi Madonas novadā, kur arī aug visas zālītes. Sortimentā galvenokārt ir monotējas no zāļaugiem, kuru daļa tiek izmantota konkrētos gadījumos un konkrētu slimību ārstēšanai, bet pārējās var lietot ikdienā. Ir pieejami daži gatavi sajaukumi ar plašu pielietojumu: sākot ar nomierinošām tējām un beidzot ar tām, kuras dāvā enerģiju un stiprina imunitāti.

 


 

STC: Nr. 05-041-2008 borninlatvia eko sertifikats        Z/S Pakalni, Baldones pag., Baldones nov.
dārzeņi
borninlatvia lauksaimnieki
Saimniecība atrodas gleznainajā Baldones novadā, kura no lielajiem autoceļiem ir norobežota ar meža masīvu. Pamatspecializācija - ekoloģiski tīru dārzeņu audzēšana bez ķīmijas un minerālmēslojumiem. Tā ir Aivara Zilgalvja un viņa sievas Inas Neretas ģimenes lieta. Viņi 2003.gadā iegādājās zemes gabalu un vecu māju, ar laiku pārvēršot šo vietu plaukstošā bioloģiskā saimniecībā, kura attīstās harmonijā ar dabas ritmiem. Visi darbi tiek veikti ar mehānisku roku darbu, izmantojot speciālu tehniku. Kā mēslojums tiek izmantoti dabiski līdzekļi “Bioefekts”, kā arī piebarošana ar nātru vircu.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

ZeMaize, Rīga, Vecaines ielā 7.          borninlatvia eko sertifikats   VK: Nr.04-308/15
tīra un dabīga maize

ZeMaize ir mājražošanas uzņēmums, kas maizes ražošanas nozarē strādā kopš 2013.gada pavasara. Uzņēmums ražo augstas kvalitātes maizi no bioloģiskām izejvielām. 2015.gada rudenī ir iegūts arī bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts VK: Nr.04-308/15. Uzņēmuma veidotāja Irina Pētersone atbalsta veselīga uztura ideju, tādēļ ražošanas procesā tiek izmantots tikai dabīgais ieraugs, tiek domāts par izejvielu saderību un maizīte tiek cepta zemā temperatūrā, lai saglabātu izejvielu veselīgās īpašības. Maizes sortimentā ir iekļautas gan bezglutēna maize un maizīte bez miltiem, kuras pamatā ir auzu pārslas. ZeMaize ir vienīgais Latvijā uzņēmums, kas ražo 100% miežu maizīti, kura ir papildināta ar Latvijas cidonijām uz dzērvenēm.

 


 

        SIA “Meija”, Zosēnu pag., Jaunpiebalgas nov.
uzkodas, saldumi un musli
borninlatvia lauksaimnieki
“Meija” - tā ir personīgā Dainas Elksnes vēsture. Viņa aizraujas ar svaigēšanu un nodarbojas ar kulināriem eksperimentiem, radot patiesi garšīgus un veselīgus produktus, kuri bagāti satur populāros “superfūdus” kā alternatīvu ierastajam uzturam. Meijas uzkodu, musli un saldumu pagatavošanas pamatprincips slēpjas tieksmē saglabāt pēc iespējas vairāk veselīgo vielu un vitamīnu, kaltēšanas laikā izmantojot īpašu, saudzīgu temperatūras režīmu, kas nepārsniedz 45 grādus.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

SIA “Latwing”, Rīga         
uzkodas, saldumi, pārslas

Kompānijas un brenda InGo dibinātājai Ingai Ērglei ir aktīvs dzīvesveids, viņa brauc ar kalnu velosipēdu un spēlē florbolu. Vēl viņa uzmanīgi seko līdzi savam uzturam. Neatrodot veikalu plauktos to, kas varētu apmierināt viņas prasības pēc veselīgiem un enerģētiski vērtīgiem produktiem, Inga nolēma pagatavot tos pati. Tā dzima 100% dabīgas uzkodas, saldie batoniņi un pārslas no graudaugiem ar plūmēm, dzērvenēm un rabarberu, radīti tikai no Latvijas izejvielām, ņemot vērā draudzīgu vitamīniem un veselīgajām vielām temperatūru.

 


 

        SIA “Kunturi”, Jeru pag., Rūjienas nov.
cūkgaļa.
borninlatvia lauksaimnieki
“Kunturi” ir pilna cikla ražotne - sākot ar sivēnu audzēšanu un beidzot ar gaļas un gatavu gaļas produktu ražošanu. Kā barība tiek izmantoti savi graudi, kas nozīmē cūkgaļas augstās kvalitātes garantiju. Sortimentā ir karbonādes, fileja, maltā gaļa, šķiņķis, kotletes, desas un dažādi subprodukti.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Veckriemeļi, Vecpiebalga        
maize

Cepējs Atis Gavars maizes cepšanas tradīcijas ir pārņēmis no savas vecmammas. Viņa ģimenei mantojumā atstāja arī akmens krāsni, kuras vecums pašlaik jau ir pārsniedzis simtgades robežu. Tajā degošās malkas cēlā uguns vēl joprojām ļauj pagatavot izcilu melno un saldskābmaizi, kura tiek cepta uz kļavas lapām. Lai izceptu firmas Veckriemeļu maizi nepieciešamas divas dienas. Pirmajā dienā mīkla tiek raudzēta, turklāt tiek izmantots tikai dabīgs ieraugs. Otrajā dienā tā divu stundu garumā tiek cepta krāsnī, kura pirms tam tiek kurināta tikpat ilgu laiku. Vienā reizē var izcept apmēram 14 klaipus, katrs no kuriem sver līdz diviem kilogramiem.

 


 

        SIA “Waras ula”, Mārupe
sīpolu marmelāde, tomātu džams, bazilika pesto
borninlatvia lauksaimnieki
 

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

“Vilma Anna”, Liepāja         
olu makaroni

Ideja ražot makaronus bija spontāna un Liepājas brenda “Vilmu Anna” dibinātājiem vēl joprojām šķiet apbrīnojama. Sortiments tika veidots eksperimentālā ceļā un pašlaik stingro klasiku atšķaida makaroni ar dažādām piedevām: kaltēti tomāti, baziliks, linsēklas un dilles. Drīzumā iznāks arī jauni atklājumi. Makaroniem ir maiga, delikāta olu garša, kuru papildina dažādu garšvielu pievienošana. Tie ir sātīgi un nesatur veselībai kaitīgas vielas.

 


 

        SIA "Pure Distribution", Pūre
pārslas MILZU!, bērnu pārtika "Rūdolfs"
borninlatvia lauksaimnieki
Kompānija Latvijas tirgū pārstāv divus produktu brendus: bērnu pārtika "Rūdolfs" un sausās brokastis MILZU!. Smūtijam un biezeniem "Rūdolfs" ir piešķirts bioloģiskais sertifikāts - VK: 04-124-11/15. To sastāvā ir audzētas Latvijā ekosastāvdaļas - dārzeņi, augļi, ogas, jēra gaļa, teļa gaļa un piena produkti. Recepšu kartes ir izstrādājis Latvijas Valsts Augļkopības institūts un Latvijas Lauksaimniecības Universitāte. MILZU! - tas ir populārs brokastu gardums - pārslas ar dažādām garšām bez mākslīgām piedevām un ĢMO. Īpaša MILZU! produktu līnija tās ir rudzu pārslas, bagātas ar šķiedrvielām, vitamīniem un antioksidantiem.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

Z/S Virši, Bauska         
kaņepju produkti

Z/S Virši audzē sējas kaņepes (Cannabis Sativa), kuras jau gadsimtu garumā aug Latvijas teritorijā. Kaņepes ir unikāls produkts, kurš bagātīgi satur vitāli svarīgās normālai cilvēka organisma funkcionēšanai aminoskābes - OMEGA 3, OMEGA 6 un OMEGA 9. Pastāv viedoklis, ka, lietojot uzturā kaņepes, vienīgais produkts, kurš organismam būs papildus nepieciešams ir ūdens. Saimniecības sortimentā ir auksti spiesta kaņepju eļļa, apceptas sēklas un unikāls produkts - klasiskās piena konfektes "Gotiņa" ar kaņepēm.

 


 

        SIA ”Tirdzniecības Nams Saulcerīši”, Rīga
liellopu gaļa
borninlatvia lauksaimnieki
SIA ”Tirdzniecības Nams Saulcerīši” nodarbojas ar ekoloģiski tīrā vidē audzētas liellopu gaļas un tās izstrādājumu tirdzniecību. Visa gaļa nāk no trim ganību saimniecības - SIA “Saulcerīši”, SIA “Dižstroķu Bioloģiskā saimniecība” un SIA “Durbe Eko”, kuras atrodas Liepājas rajonā, Durbes novadā. Divas pēdējās saimniecības tagad atrodas bioloģiskās saimniecības sertifikācijas procesā. Ganību saimniecību specializācija ir tīršķirnes Charolais liellopu audzēšana gan vaislai, gan gaļas lopu nobarošanai. Šobrīd ir ap 90 tīršķirnes vaislas govis un teles, kas iegādātas gan no Francijas, gan no Latvijas audzētājiem, un 2 vaislas buļļi no Francijas. Kopā ar bullīšiem uz gada beigam ganampulks būs rēķināms aptuveni uz 300-350 galvām.

 


 

borninlatvia lauksaimnieki

SIA “Pie Mimi”, Ogre         
konditorejas izstrādājumi

Kompānija tika dibināta 2014.gadā, kad tika atvērta neliela ceptuvīte Ogres biznesa Inkubātora telpās, kā arī saņemts papildus finansējums no ALTUM. Nosaukums “Pie Mimi” ir nācis no “bērnu vārdnīcas”. Tā ceptuves konditori, kura vienlaikus ir jauna vecmāmiņa, dēvē viņas bērni un mazbērni, kuri zina, ka pie “Mimi” vienmēr var dabūt kaut ko gardu. Goda vieta visu gardumu vidū ir atvēlēta sklandraušiem - senatnīgam latvju nacionālajam ēdienam no Kurzemes. Tā pagatavošanai tiek izmantotas tikai dabīgas sastāvdaļas, bet dārzeņi tiek iepirkti nelielajās vietējās saimniecībās.